PC novinky III.

PC novinky III.

Opäť sme pre vás vybrali päticu zaujímavých správ zo sveta technológií a počítačov.

1. Krajšia strana pandémie

O tom, že má súčasná situácia aj svojich víťazov, sa už čo-to popísalo. Definitívne to teraz potvrdila štúdia spoločnosti Canalys, z ktorej vyplynulo, že trh s osobnými počítačmi prežíva najlepšie obdobie za ostatných 10 rokov. Rast sa však týka notebookov a prenosných pracovných staníc. Klasické desktopy zažívajú naopak pokles. Kompletný článok priniesol server CNET.com

2. Najlepšie myšky na trhu

Legenda hovorí, že konceptu myši sa voľakedy v IBM vysmiali, no dnes je z nej pravdepodobne najpoužívanejší pracovný nástroj človeka. Jej vhodným výberom si nielen uľahčíte ovládanie počítača, ale môžete aj predísť zdravotným problémom v súvislosti so syndrómom karpálneho tunela a pod. Preto potešil rebríček, ktorý zostavili odborníci z techradar.com, v ktorom zostavili desiatku podľa nich najlepších zariadení na trhu. Pre zobrazenie článku kliknite sem.

3. Najlepšie detské notebooky na trhu

Koniec roka je typický pre všelijaké bilančné rebríčky a tak nadviažeme na predošlý bod. Tentoraz so zameraním na deti. V redakcii pcmag.com sa pozreli na ponuku zariadení pre najmenších a zostavili jej rebríček spolu s cenami. Tie budú v našom prípade skôr orientačné, keďže sa týkajú amerického trhu, podobné modely sú k dostaniu aj u nás a mali by ste ich vedieť zohnať v podobných cenách. Rebríček nájdete tu.

4. Vylepšite svoju domácu wifinu

V redakcii technet.idnes.cz sa pozreli z blízka na novinku v oblasti riešení domáceho internetu. Ide o tzv. mesh router, ktorý by mal poskytnúť zatiaľ najsilnejší signál, čo sa najmä v týchto časoch všadeprítomného home-officeu (a z toho vyplývajúcej záťaže na siete) ráta. Celú recenziu nájdete tu.

5. Google nám splnil sen

Poznáte to – nielenže si neviete spomenúť na názov pesničky, ale nedokážete si spomenúť ani len na jedno jediné slovo jej textu. Melódiu si však pamätáte a tak ju dokážete aspoň „zahmkať“. Doteraz to viedlo maximálne k tomu, že sa snažili ľudia okolo vás tipnúť, o ktorú pesničku sa jedná. Po novom bude stačiť použiť Google a on sa pokúsi vyhľadať pesničky, ktorých štruktúra súhlasí s Vašim „hmkaním“. Ak to bude fungovať, tak aleluja 🙂 Viac informácií priniesol server Techbyte.