zavoláte
s-image-1
fade-bg-1
vyzdvihneme
s-image-2
fade-bg-2
opravíme
s-image-3
fade-bg-3
používate
s-image-5
fade-bg-5

AKO ZRÝCHLIŤ NOTEBOOK

 

Ak Váš počítač poslednú dobu spomaľuje, nemusí to byť iba jeho vekom. Častou príčinou je jeho nesprávne používanie, resp. nedostatočná údržba. Pred kúpou nového zariadenia teda vyskúšajte zopár tipov a trikov, ktoré uvádzame v tomto článku.

 

ČO NEROBIŤ:


Nepoužívajte softvéry sľubujúce, že zrýchlia Váš notebook. Nezrýchlia a môžu narobiť viac škody ako úžitku.

 

POSTUP:


1. Najprv skúste zrýchliť naštartovanie notebooku. To závisí najmä na tom, čo všetko sa má pri jeho spustení automaticky zapnúť. Naši klienti často ani nevedia, koľko softvérov sa pri štarte ich zariadenia automaticky spúšťa. Toto vzniká pri ich inštalácii, kedy im nedopatrením povolíte spúšťať sa pri každom zapnutí počítača. Váš počítač potom musí zakaždým spustiť xyz rôznych softvérov, ktoré sa ešte častokrát pripájajú na internet, prihlasujú a podobne. Tento problém má nasledovné riešenie:

 

  • po prihlásení do Windowsu stlačte na klávesnici Ctrl + shift + escape
  • otvorí sa Vám okno
  • kliknite na záložku "Pri spustení / Startup"
  • zobrazia sa Vám všetky programy, ktoré sa automaticky spúšťajú pri štarte počítača

 

V princípe môžete zakázať automatické spúšťanie všetkých programov, s výnimkou antivírov. Vždy je možné cez rovnaký postup vrátiť veci do pôvodného stavu a povoliť niektorým programom automatické spúšťanie.

2. Ďalším krokom je vyčistenie počítača od nepotrebných softvérov a súborov, ktoré zbytočne zaberajú miesto na disku a spomaľujú počítač. Na túto tému sme pre Vás napísali samostatný článok, takže ak chcete vedieť postup ako vyčistiť počítač, kliknite sem.

3. Posledným krokom je skontrolovať, či vo Vašom počítači nie sú nejaké vírusy. Ak máte Windows, stačí vo väčšine prípadov Windows Defender, základný antivírusový systém, ktorý máte vo svojom počítači. Ak máte Mac, prípadne (aj v rámci Windows) iný antivírový program, otvorte si ho a zvoľte hĺbkovú kontrolu.

 

Pokiaľ nič z vyššie uvedeného nezabralo, bude nutné spraviť zmeny v hardvéri. Nemusíte sa hneď zľaknúť, možno postačí zmeniť disk(y), prípadne iný komponent a vyhnete sa kúpe nového zariadenia. V týchto prípadoch Stačí Zavolať.

 

Chcete viac užitočných tipov? Pozrite si náš článok, ktorý sme pripravili na tému servis PC.

 

 

máte otázky?
sme tu pre vás, napíšte nám
info@stacizavolat.sk
info-ico-1
info-bg-1
+421 903 822 395
info-ico-2
info-bg-2

ďakujeme za referencie od našich zákazníkov: