zavoláte
s-image-1
fade-bg-1
vyzdvihneme
s-image-2
fade-bg-2
opravíme
s-image-3
fade-bg-3
používate
s-image-5
fade-bg-5

PREHRIEVANIE NOTEBOOKU

 

Možno Váš notebook už dožíva, možno bude stačiť drobný servisný zásah alebo sa nevyhnete výmene komponentu. Podstatné je, že hoci je prehrievanie notebooku otravné, nedá sa povedať, že by ohrozovalo Vaše dáta alebo zariadenie ako také.

 

ČO NEROBIŤ:


Najlepšie by bolo notebook vôbec nezapínať. No chápeme, že to je vo väčšine prípadov vylúčené. Preto na klientov vždy apelujeme, aby ho až do vyriešenia zapínali len v nevyhnutných prípadoch. A keď už bude zapnutý, používajte ho iba na bežnú prácu. To znamená:

- zákaz hrania

- zákaz používania niekoľkých (náročných) programov súčasne

- zákaz masívneho surfovania internetu s tridsiatimi otvorenými záložkami prehliadača, z ktorých je polovica youtube.com a podobne

 

ČO MÔŽE BYŤ PROBLÉM:


1. najčastejšou príčinou je príliš veľa prachu v systéme. V dôsledku toho je prerušená cirkulácia vzduchu a ventilátor tak nemá ako ochladzovať celé zariadenie. Riešením je jeho povysávanie. V prípade desktopových počítačov je to malina a v prípade notebookov len buďte opatrnejší pri manipulácii, keďže sú v nich komponenty omnoho viac natlačené na seba.

2. druhou najčastejšou príčinou je stvrdnutie teplovodivej pasty. V tomto prípade už ide o zásah, ktorý neodporúčame robiť lajkom. Je potrebné rozmontovať notebook, odstrániť zatvrdnutú pastu, naniesť novú a notebook opäť zložiť. Radi Vám s tým pomôžeme, StačíZavolať.

3. treťou a najhoršou príčinou môže byť porucha ventilátora. Nie je to však koniec sveta, výmena tohto komponentu zaberie pár hodín a Váš notebook môže nerušene fungovať ďalších pár rokov.

 

Chcete viac užitočných tipov? Pozrite si náš článok, ktorý sme pripravili na tému servis PC.

 

 

máte otázky?
sme tu pre vás, napíšte nám
info@stacizavolat.sk
info-ico-1
info-bg-1
+421 903 822 395
info-ico-2
info-bg-2

ďakujeme za referencie od našich zákazníkov: