home-img
PC servis Bratislava | +421 903 822 395
media-bg
HODNOTENIE 5 z 5
review-star review-star review-star review-star review-star
zdroj: Google my Business
ako vám môžeme pomôcť?
zavoláte
s-image-1
fade-bg-1
vyzdvihneme
s-image-2
fade-bg-2
opravíme
s-image-3
fade-bg-3
používate
s-image-5
fade-bg-5

5 Najdrahších klávesníc sveta

Klávesnicu väčšina z nás vníma ako jednoduchý, úžitkový predmet, ktorý kúpime za pár eur, maximálne zopár desiatok eur. No žijeme v 21. storočí, takže aj medzi klávesnicami nájdeme bez problému kúsky, ktorých cena sa vymyká bežnému chápaniu. V tomto blogu vám predstavíme päticu najdrahších, pričom prvenstvo víťaza rebríčku potvrdila aj samotná Guinessova kniha rekordov.


 

5. Fingerworks Keyboard Touchstream: 1 500 USD
 

 

(Maximálne) ergonomický dizajn, funkcia multi-touch a dnes už takmer mýtický status. Fingerworks Keyboard Touchstream bola produktom spoločnosti FingerWorks, ktorá vznikla v roku 1998 a už o sedem rokov neskôr ju pohltil (kúpil) Apple. Tým jej príbeh v podstate skončil a dnes už tento skladací výkrik vtedajšej technológie kúpite jedine v aukcii, kde sa jej ceny pohybujú (od) 1500 USD. No kúsok FingerWorksu máme dnes všetci – technológia tejto klávesnice poslúžila ako základ dotykovým displejom prvého iPhoneu, odkiaľ sa rozšírila aj na iné zariadenia.


 

4. 2000-IS-DT: 2 200 USD
 

 

Ak sa radíte medzi ľudí, ktorí potrebujú byť na počítači vždy a všade, 2000-IS-DT je produkt pre vás. To “vždy a všade” by sme ešte zdôraznili, pretože táto klávesnica vydrží teploty od – 40 až do +90 stupňov celzia. Je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a navrhnutá tak, aby odolala prachu, vode a prakticky akýmkoľvek extrémnym podmienkam. Preto neprekvapí, že najväčšie využitie nechádza v armádnom sektore.


 

3. OPTIMUS MAXIMUS: 2 400 USD
 

 

Od zberateľského kúsku cez (doslova) tvrdo praktický nástroj sa dostávame až k elegantnému výdobytku technológie. Za touto klávesnicou stojí Art Lebedev Studio a výnimočnou ju robí hneď niekoľko vecí – každé tlačidlo je možné nastaviť na samostatnú funkciu, po ľavej strane má samostatnú časť určenú na prepojenie so sociálnymi sieťami, disponuje OLED podsvietením a slotom na 32 megabajtovú SD kartu. A samozrejme, potom je tu ešte jej výnimočná cena – spomínaných 2 400 dolárov.


 

2. OPTIMUS POPULARIS: 2 554 USD
 

 

Ale ako to v týchto prípadoch chodí, vždy sa skôr či neskôr nájde niečo výnimočnejšie. V tomto prípade opäť z dielne Art Lebedev Studio. Rozdiel medzi touto klávesnicou a predošlou by mal spočívať v takmer nekonečnej variabilite. Či už ide o jej nastavenie na rôzne písma (arabské, latinka, cyrilika atď.), no okrem toho je vraj možné nastaviť jednotlivé klávesy aby fungovali ako hudobné noty, matematické symboly, chemické prvky, a tak ďalej. Tým si otvorila prakticky neobmedzené možnosti využitia a cena tomu zodpovedá.


 

1. HAPPY HACKING KEYBOARD HP JAPAN: 4 400 USD
 

 

Ako sme spomenuli v úvode, tento produkt sa pýši prvenstvom v Guinessovej knihe rekordov. Z hľadiska funkčnosti by malo ísť o štandardnú klávesnicu a za jej (šialenú) cenu môže prevedenie. Happy Hacking Keyboard sa vyrába jedine na zákazku a je pokrytá ručne nanesenou vrstvou Urushi laku. Pravdepodobne netušíte, čo to je, no to nevadí, vašu pozornosť rýchlo odvedieme týmto: vrstvy Urushi laku sú nanášané štetcami, ktoré sú vyrobené z vlasov pannien. Pri tom bledne aj fakt, že to na záver pokryjú zlatým práškom.

 

 

novší článok starší článok

prečítajte si aj ostatné články

PC NOVINKY VIII.

NAJHODNOTNEJŠIE VIDEOHRY HISTÓRIE

Stručný vznik a história Microsoft Windows

info@stacizavolat.sk
info-ico-1
info-bg-1
+421 903 822 395
info-ico-2
info-bg-2

ďakujeme za referencie od našich zákazníkov: