home-img
PC servis Bratislava | +421 903 822 395
media-bg
HODNOTENIE 5 z 5
review-star review-star review-star review-star review-star
zdroj: Google my Business
ako vám môžeme pomôcť?
zavoláte
s-image-1
fade-bg-1
vyzdvihneme
s-image-2
fade-bg-2
opravíme
s-image-3
fade-bg-3
používate
s-image-5
fade-bg-5

Najdrahšie videohry histórie

Už je to niekoľko rokov, čo predbehol videoherný priemysel ten filmový. Čo sa týka ziskov, ale aj čo sa týka nákladov. Dnešné hry sú rozsiahle, sofistikované a umožňujú hráčom plnohodnotný „únik“ do iného sveta. Na to všetko treba ohromne veľké množstvo ohromne talentovaných ľudí. Od scenáristov, hudobníkov a hercov, cez programátorov, grafikov a architektov, až po testerov, marketérov a kreatívcov. Vo výsledku sa teda vie cena za vývoj hry vyšplhať do šialenej výšky. Viď. rebríček nižšie ?

 

Final Fantasy VII – 145 miliónov USD


Toto je najstaršia hra tohto rebríčka, vyšla ešte v roku 1997. Zaujímavosťou je, že z vyššie uveden sumy išlo „iba“ 45 miliónov na vývoj. Zbytok bol investovaný do marketingu.

 

Star Wars: The Old Republic – 150 – 200 miliónov USD


Titul z roku 2011 bol svojho času najdrahšou hrou všetkých čias. Samotní hráči za ňu museli zaplatiť 60 dolárov a za ďalších 15 mesačne mohli hrať online. Autori vraj získali už počas prvých troch dní milión predplatiteľov, a pokiaľ im toto tempo vydržalo aspoň pár mesiacov, bol to ziskový obchod.

 

Call of Duty: Modern Warfare 2 – 200 miliónov USD


Dnes už kultová klasika vyšla v roku 2009 a keďže celých 150 miliónov z jej rozpočtu smerovalo na marketing, nestala sa najdrahšou hrou všetkých čias (vyššie uvedené Star Wars ju prekonali z hľadiska rozpočtu na vývoj).

 

Grand Theft Auto V – 137,5 – 265 miliónov USD


Tu sa údajne zdroje veľmi rôznia a ten rozptyl je v podstate dvojnásobný. No potvrdeným faktom je, že GTA V. sa stalo najrýchlejšie predávanou hrou všetkých čias a svojim autorom, Rockstar Games, vynieslo 800 miliónov dolárov počas prvých 24 hodín predaja. Pri týchto číslach už menej prekvapí údaj na prvom mieste rebríčka.

 

Destiny – 500 miliónov USD


Hoci samotný vývoj stál údajne „iba“ 140 miliónov a zbytok išiel na marketing, práva a podobne. Tento údaj nevieme overiť, zdroje sa rôznia. No aj keby stálo Destiny len polovicu tejto sumy, stále je to viac ako drvivá väčšina hollywoodskych trhákov.

 

Herný priemysel teda definitívne prebral pozíciu čísla 1 v zábavnom priemysle ako takom.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/the-most-expensive-video-games-ever-made-2014-7#call-of-duty-modern-warfare-2-200-million-8

 

 

novší článok starší článok

prečítajte si aj ostatné články

Internetová horúčka – bublina dotcom

PC NOVINKY IV

PC NOVINKY VIII.

info@stacizavolat.sk
info-ico-1
info-bg-1
+421 903 822 395
info-ico-2
info-bg-2

ďakujeme za referencie od našich zákazníkov: