5 SVETOVÝCH SERVEROV, KTORÉ ODPORÚČAME ČÍTAŤ

5 SVETOVÝCH SERVEROV, KTORÉ ODPORÚČAME ČÍTAŤ

Hoci máme už aj na Slovensku a v Čechách viacero kvalitných technologických serverov, stále si radi zájdeme pre novinky aj do zahraničia. Preto sme sa rozhodli spísať pre vás päticu serverov, ktoré dlhodobo radi sledujeme a vždy nám ponúknu niečo navyše 🙂 všetky sú písané v angličtine, tá je teda podmienkou, no nebudeme vám klamať, že si občas musíme pomôcť Google Translatorom. Odmenou je však prémiový obsah vyplývajúci z veľkosti a etablovanosti týchto serverov 🙂 Prajeme vám príjemné čítanie:

1. Techcrunch.com

Tento server máme najradšej kvôli jeho prehľadnosti. Orientuje sa v ňom najľahšie spomedzi všetkých uvedených, na druhú stranu, je to luxus vyplývajúci z toho, že disponujú menším množstvom obsahu. Vyvažujú to však kvalitou, Techcrunch je čítaním pre fajnšmekerov 🙂

2. Cnet.com

CNET je šialenstvo, ktoré na prvý pohľad ničím nezaostáva za CNN a podobnými servermi. Ohromné množstvo kategórií a článkov, pričom sú všetky venované technológiam. V čase písania tohto blogu pribudlo na CNETe 25 nových článkov za posledné štyri hodiny. Ak máte radi technológie a ohromné kvantá informácií, toto je tá správna adresa.

3. Gizmodo.com

Gizmodo je do značnej miery komunitná „geek“ záležitosť. Tento server má špecifickú charizmu a preto ho máme radi 🙂 Za všetko hovorí už len ich slogan – „We come from the future“ 🙂 Aj tu nájdete kvantum užitočných informácií, no práve v prípade Gizmoda máme akosi pocit, že tí ľudia tým najviac žijú.

4. Wired.com

Ikonický IT magazín prešiel v poslednej dobe významnou zmenou – spoplatnením 🙂 V rámci segmentu je to dosť radikálny ťah, no na druhú stranu, Wired ponúkal vždy kvalitu. Navyše stále máte veľkú časť obsahu k dispozícii, spoplatnené sú len jeho fragmenty. Ak ste teda takým milovníkom technológií, akým ste kvalitnej žurnalistiky, odporúčame kúpiť si predplatné 😉

5. Mashable.com

Mashable je svojim prevedením podobný CNETu, no predsalen pôsobí komornejšie. Okrem toho oceňujeme aj spoločenský rozmer ich pôsobenia, dlhodobo sa venujú napríklad otázkam klimatických zmien, a dokonca majú na webe samostatnú kategóriu „SOCIAL GOOD“. V nej sa zaoberajú ďalšími aktuálnymi témami a vnášajú tak do technológií neobvykle širší rozmer.