home-img
PC servis Bratislava | +421 903 822 395
media-bg
HODNOTENIE 5 z 5
review-star review-star review-star review-star review-star
zdroj: Google my Business
ako vám môžeme pomôcť?
zavoláte
s-image-1
fade-bg-1
vyzdvihneme
s-image-2
fade-bg-2
opravíme
s-image-3
fade-bg-3
používate
s-image-5
fade-bg-5

História nadnárodnej spoločnosti Intel Corporation

Intel Corporation pôsobí v celosvetovom meritku ako nádnárodná technologická spoločnosť so sídlom v Santa Clare v Kalifornii v Silicon Valley, Spojené štáty americké. Intel patrí k priekopníkom vo výrobe polovodičových čipov a je poprednou vývojárskou spoločnosťou x86 série mikroprocesorov, ktoré sa nachádzajú vo väčšine osobných počítačov po celom svete.

Intel vznikol 18. júla 1968 a bol založený americkými inžiniermi Robertom Noyceom a Gordonom Mooreom. Intel už pri založení nebol malou firmou z garáže alebo internátnej izby. S kapitálom 2,5 milióna dolárov, ktoré zabezpečil Arthur Rock, americký finančník, sa stal pojmom vo finančnom svete. Zakladatelia boli vyzretí tridsiatnici s vybudovanou reputáciou.

Spoločnosť Intel priniesla na trh prvé pamäte SRAM a DRAM, ktoré predstavovali väčšinu jej podnikania do roku 1981. Úspech vytvoreného, prvého komerčného mikroprocesora na svete v roku 1971, priniesli paradoxne až osobné počítače v 80-tych a 90-tych rokoch 20. storočia. Výroba osobných počítačov priniesla potrebu polovodičových čipov a série mikroprocesorov, kde Intel po zavedení svojich pravidiel značne dominuje.

V 90-tych rokoch Intel výrazne investoval do nových návrhov mikroprocesorov podporujúcich rýchly rast počítačového priemyslu. Počas tohto obdobia sa Intel vypracoval na dominantného dodávateľa mikroprocesorov pre počítače.

Známe boli agresívne a protisúťažné taktiky na obranu svojej pozície na trhu. Intel zvádzal boj najmä s priamou konkurenciou proti spoločnosti Advanced Micro Devices (AMD), ako aj s bojom proti spoločnosti Microsoft o udržanie kontroly nad softvérom.

Intel je popredný celosvetový dodávateľ a výrobca procesorov pre osobné počítače a zariadenia počítačových systémov ako sú Apple, Lenovo, HP a Dell . Intel vyrába čipové sady pre základné dosky, radiče sieťových rozhraní a integrované obvody, flash pamäte, grafické čipy, vstavané procesory a zariadenia súvisiace s komunikáciou a výpočtovou technikou.

Spoločnosť Intel Corporation, s viac ako 50 ročnou tradíciou, sa stala jednou z najväčších a najinovatívnejších zo zakladajúcich firiem v Silicon Valley.

novší článok starší článok

prečítajte si aj ostatné články

PÝTATE SA „AKÝ MÁM WINDOWS?“ POZRITE SI NÁŠ NÁVOD

NAJDLHŠIE HERNÉ SÉRIE

5 SVETOVÝCH SERVEROV, KTORÉ ODPORÚČAME ČÍTAŤ

info@stacizavolat.sk
info-ico-1
info-bg-1
+421 903 822 395
info-ico-2
info-bg-2

ďakujeme za referencie od našich zákazníkov: