home-img
PC servis Bratislava | +421 903 822 395
media-bg
HODNOTENIE 5 z 5
review-star review-star review-star review-star review-star
zdroj: Google my Business
ako vám môžeme pomôcť?
zavoláte
s-image-1
fade-bg-1
vyzdvihneme
s-image-2
fade-bg-2
opravíme
s-image-3
fade-bg-3
používate
s-image-5
fade-bg-5

AKO ZÍSKAŤ WINDOWS 10 ZADARMO

Hneď v úvode chceme povedať, že sa v tomto článku nedočítate postup ako získať ilegálny Windows. Existujú totiž aj spôsoby ako získať Windows zadarmo a bez toho, aby ste riskovali porušovanie zákonov. Samozrejme je otázne, nakoľko z nich majú v Microsofte radosť. No tiež je na mieste úvaha, či by tieto cesty nevedeli zatrasiť, pokiaľ by o to mali skutočný záujem.

Výborne sa tejto téme venovali v článku na Živé.sk, my poďme na konkrétne spôsoby, ako sa viete dostať k Windows 10 zadarmo.

 

1. použitím nevyužitého aktivačného kľúča k Windows 7 alebo 8.1

Ak máte, prípadne sa viete dostať, k takémuto aktivačnému kľúču, mal by Vám poslúžiť aj pri aktivácii Windows 10. Toto riešenie sa nachádza tak trochu v sivej zóne – Microsoft nepotvrdil jeho legalitu, no súčasne je v podstate voľne dostupné a podľa toho využívané.

 

 

2. použitím Media Creation Tool

Tento postup pre zmenu posvätil aj samotný Microsoft, hoci má zopár úskalí, o ktorých si povieme neskôr. V prvom rade je nutné, aby ste mali licencovanú verziu už spomínaného Windows 7 alebo 8.1. Ak máte Windows Vista alebo XP, bude pre Vás tento návod nepoužiteľný. Poďme na to:

 

  1. pre istotu si zálohujte všetky najdôležitejšie súbory a dáta
  2. Kliknite na tento link https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 a na stránke, ktorá sa Vám načíta, vyhľadajte „Create Windows 10 instalation media“a kliknite na tlačítko „Download tool now“. Upozorňujeme, že sa Vám stiahne cca 4 gigabajtový súbor, takže sa uistite, že máte na disku dostatok priestoru
  3. pozatvárajte si všetky okná, hry a softvéry, ktoré nie sú nevyhnutné pre chod počítača
  4. spustite program, ktorý sa Vám stiahol v kroku 2
  5. potvrďte súhlas s podmienkami Microsoftu a v ďalšom kroku zvoľte „Upgrade this PC now“
  6. môžete si spraviť kávu alebo čaj a čakať

 

Váš počítač sa v procese upgradeu niekoľkokrát reštartuje a v závislosti od množstva softvérov a súborov, to môže byť pekne dlhá „chvíľa“. Taktiež je možné, že sa niektoré softvéry nepodarí úspešne konvertovať na novú verziu operačného systému a nebudú Vám fungovať. Práve preto je dôležité spraviť si zálohu dát, ktorú spomíname v prvom kroku. Po skončení celého procesu si ich môžete nainštalovať nanovo a malo by to byť oukej.

Na záver tohto postupu ešte upozorníme, že Media Creation Tool Vám upgradeuje Váš Windows na jeho ekvivalent v rámci edície Windows 10. To znamená, že ak ste používali Windows 8.1 Home, budete mať Windows 10 Home. Ak by ste chceli prejsť na Pro, budete si musieť kúpiť riadnu licenciu.

 

3. stiahnutím Windows 10 a nezadaním aktivačného kľúča

Toto riešenie je prinajmenšom sporné. Avšak, existuje, Microsoft o ňom určite vie, a napriek tomu je dostupné. Z hľadiska legálnosti sme však na tenkom lade a to nie je jediné riziko. Neaktivovaný Windows môže mať problémy s aktualizáciami, ktoré zasa môžu vyústiť do menšieho zabezpečenia Vášho počítača. Okrem toho nemusí všetko fungovať správne, priebežne budete vyzývaní na zadanie aktivačného kľúča, a podobne. Preto odporúčame pozrieť sa na posledný bod.

 

4. jednoducho si ho kúpte

Časy, kedy stáli operačné systémy šialené peniaze, sú už preč. Microsoft už zďaleka nezarába len na Windowse ako voľakedy, je to len časť ich rozsiahleho portfólia. V čase písania tohto článku sa podľa Heureky Windows 10 Pro predával za 20-30 €. https://operacne-systemy.heureka.sk/microsoft-windows-10-pro-32-64-bit-fpp-sk-usb-fqc-09122/

To je suma, za ktorú dnes môžete mať čistý, plne funkčný, licencovaný a zabezpečený operačný systém.

 

Ak sa však rozhodnete ísť inou cestou, dúfame, že Vám vyššie uvedené návody poslúžia. Keby ste si nevedeli rady, tak Stačí Zavolať ;-)

novší článok starší článok

prečítajte si aj ostatné články

OPERAČNÝ SYSTÉM APPLE

PC NOVINKY V.

Najrýchlejší počítač na svete

info@stacizavolat.sk
info-ico-1
info-bg-1
+421 903 822 395
info-ico-2
info-bg-2

ďakujeme za referencie od našich zákazníkov: